Amíg Hajdúszoboszlón a kerékkötés folyik, addig a Balatoni gyógyfürdő arra törekszik, hogy a fejlesztések által egyre fentebb lépjen a hazai fürdővárosok toplistáján, amit jelen állapotok szerint mi csak irigykedve nézhetünk, hiszen az Önkormányzat szégyenletes Januári testületi ülésén nem szavazták meg a fürdő költségvetését
Turizmus Online információi szerint a költségvetés több mint egyharmadát tudja Hévíz beruházásokra fordítani 2019-ben. A 3 milliárd 941 millió forint főösszegű büdzsé a működési kiadások mellett összesen 1 milliárd 52 millió forint összegben tartalmaz ugyanis beruházásokat – derül ki a város elfogadott költségvetési rendeletéből.

Az intézmények működtetésére 2 milliárd 693 millió forintot fordítanak, és az elmúlt évekhez hasonlóan folytatódik a működési kiadások csökkentése, a beruházások növelése és hatékonyság növelés céljából. A megkezdett átalakítások és a korábbi évek jelentős megtakarításának köszönhetően az önkormányzat saját erőből finanszírozza a 2019. évi 8%-os garantált bérminimum emelésből eredő bértömeg növekedést. A három legjelentősebb adóbevétel – építményadó, idegenforgalmi adó, illetve iparűzési adó – összesen 1 milliárd 209 millió Ft, újabb csúcs az előző évhez képest is (2010-ben 884 millió Ft, tehát 36%-os növekedés nyolc év alatt). A tervezett bankszámlapénzben mért önkormányzati maradvány 632 millió Ft, amelynek pontos összegét a zárszámadás keretében fogadja el a képviselő- testület április 30-ig.

A beruházások között áthúzódik az idei évre is a Széchenyi utca megújítása, a munkálatok végleges befejezésére idén kerül sor. Folytatódik a nagyparkoló építése és az új autóbusz pályaudvar kialakítása. A város térfigyelő kamerarendszerének kiépítésére fejlesztési hitelből nettó 72.000 millió forintot fordítanak. A költségvetés tartalmazza a gyógyhelyközpont kiviteli terveit is, valamint elkülönített összeget térségi sport- és rendezvénycsarnok építéséhez infrastruktúra tervezésére és annak kialakítására, a villamos energia ellátás biztosításával együtt.

A Festetics-sétány kialakítására és a hévízi termelői piac megújítás tervezési költségeire ugyancsak irányoztak elő forrásokat. A Széchenyi utca folytatásában a vízelvezető árok rendbe tételére, lefedésére 66.039 ezer forint az előirányzat. A Szent András gyógyfürdő és reumakórház kezelésében lévő dr. Schulhof sétány fejlesztését EU-s támogatásból fejleszti a város. Kormányhatározat értelmében Hévíz Város Önkormányzatnak 6,6 milliárd forint áll rendelkezésére a Hévíz-Balaton Airport repülőtér fejlesztésére. Ehhez első lépésben a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő N.Zrt 15 millió Ft támogatást biztosított az előkészületekre, a visszaigényelhető áfával összesen 19,05 millió Ft, amely a költségvetési rendeletbe is bekerült. A beterjesztett 2019. évi költségvetés a stabil, biztos működés feltételeit teremti meg.