Idén 35 éves a Hajdúszoboszlói Városszépítő Egyesület, amely városunk egyik legrégebbi civil alakulása. Tagjai jelentős szerepet vállalnak a környezet és egészségvédelem tudatosításában.

Szervezett hulladékgyűjtési akciók, környezetszépítő programok, gyermekeknek rendezett szakmai vetélkedők, vidám összejövetelek színesítik az egyesület életét.

Nevükhöz fűződik a „Tiszta udvar rendes ház” című program elindítása is, amit idén 3 kategóriában (1. legszebb kert magánszemély részére, 2. legszebb kert társasházak, üdülők, vállalkozások, intézmények részére és 3.legszebb erkély) 30. alkalommal hirdettek meg. A népszerű felhívásra minden évben egyre több pályázó jelentkezik, idén 56-an vettek részt rajta.

Az egyesület év végi rendezvényén az önkormányzat nevében Majoros Petronella alpolgármester asszony elismerését és köszönetét fejezte ki a városunkért végzett önkéntes munkájukért.